top of page

Profile

Join date: Sep 9, 2022

About

Пелистер со нов тренер против „романтиката“, Силекс и Ренова во клинч за Европа | ЕкипаШкендија е на прагот на освојување на шампионската титула во ова коло, но тоа е најизвесниот дел од Првата фудбалска лига во овој момент. Многу повеќе неизвесност нуди борбата за опстанок, како и трката за обезбедување на позиции кои носат излез на европската сцена и следната сезона. Оттаму, интересни ќе бидат и дуелите меѓу Работнички и Пелистер (15 часот), кој ќе биде пренесуван и во директен ТВ пренос на Телевизија 24, како и Силекс – Ренова. „Не заслуживме пораз од Ренова, но една грешка може да биде кобна и тоа го научивме на овој дуел. Веќе сме фокусирани на новото искушение, в недела ни гостува Пелистер.

минута на 2:0 зголеми Фатјон Јусуфи кој со прекрасен шут од дваесетина метри биеше неодбранливо дуплирајќи го водството. Силекс успеа предоцна да се врати во игра кога дури во последната минута од натпревар една одбиена топка начека Иван Галевски и погоди во домашниот гол за 2:1. Сепак, касно беше за кратовци и натпреварот заврши со домашна победа. За Ренова ова е седма победа сезонава за вкупно 31 бод со кои го надмина Силекс кој со 15-тиот пораз остана на 29 бодови. Останатите натпревари од ова 28.

Ренова го совлада Силекс во воведниот натпревар од 28. колоФудбалерите на Ренова со два убави гола го совладаа директниот конкурент за опстанок, Силекс, освојувајќи важни три бода. Фото: ФК Ренова Џепчиште На празниот „Градски“ стадион во Тетово домашните играчи уште во 12. минута ја најавија победата. Шефит Шефити прими една топка во гостинскиот шестнеасетник и со прецизен удар крај поблиската статива ја протна топката во мрежата на Даниел Божиновски. Во 38.

коло од Првата македонска фудбалска лига каде ќе бидат одиграни вкупно пет натпревари. Викендица во… Прилеп Сити загуби од Мукос Дреновци на пријателски натпревар Екипата на Прилеп Сити која се натпреварува во ОФЛ – Прилеп во саботата одигра пријателски натпревар на теренот со вештачка… Даниел Миловановиќ е ново засилување Тиквеш Кавадаречкиот прволигаш Тиквеш денес постигна договор со Залаегерсег од Унгарија за крилниот напаѓач Даниел Миловановиќ.

Тоа е квалитетен тим, кој ќе игра повторно во финалето на Купот, а се бори за опстанок во Првата лига, и сигурно дека нема лесно да се откаже од бодовите. Но, и нашата амбиција е јасна, да се обидеме да избориме пласман во Европа и за следната сезона. Се надевам дека ќе ги исполниме задачите на тренерот Ѓоре Јовановски, а тоа ќе не води до победа“, вели Кире Маркоски, за амбициите на Работнички. Пелистер на арената „Филип Втори“ ќе пристигне со Неџат Хусеин како нов кормилар. Марјан Секуловски ја напушти клупата, но тоа не значи дека „зелените“ се откажуваат од намерата да обезбедат опстанок во елитата.

Фудбал - Page 29 of 580Јанг Тим со успешна „генералка“ против Македонија Враништа Новиот член на Трета лига – Југозапад, екипата на Јанг Тим имаше успешна „генералка“ против Македонија Враништа пред стартот на… Повеќе » РАСПОРЕД Трета лига – Југ: Вардар отвара против Марена, Превалец против Локомотива, Обршани домаќин на Питу Гули В недела (4. септември) ќе започне новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Југ, во која ќе се натпреваруваат… Македонија до 21 година на контролен турнир во Хрватска Репрезентацијата на Македонија до 21 година во периодот од 21 до 26 септември ќе учествува на контролен турнир што ќе… ФОТО: Струга го „среди“ и Силекс, Академија Пандев и Шкендија убедливи, реми во Ѓорче, прв бод за Победа Струга Трим Љум останува максимална на табелата по пет одиграни кола во Првата македонска фудбалска лига, откако денес се одигра… Силекс оди кај непоразената Струга, Тиквеш се спрема за Шкендија, Победа и Скопје по први бодови, скопска пресметка Денес се игра вонредното 5.

[[[Пренос во живо-][[]] Шкендија Силекс пренос 14 август 2022 siamsportcoth

Поради директниот пренос на ТВ Арена: Дербито меѓу „пандевци“ и Шкендија еден час на гостувањето кај Силекс, додека во градското дерби Вардар го

официјална група Official Facebook fan page of FC Pobeda mfacebookcom swatcatofficial

Почетни состави за натпреварот Силекс-Победа. кое од 15 часот ќе се игра на теренот на ФФМ во Скопје(директен пренос на МТВ и Арена

((гледајте во живо-)) Силекс Победа Директниот пренос 9 октомври 2022

More actions
bottom of page