top of page

Profile

Join date: Sep 9, 2022

About

ФК РаботничкиСкопје - Работнички Прва Лига 00 денови 09 час 09 минути 24 сек Последни вести Работнички елиминиран од Струга ТЛ во Купот 05 Oct 2022Никола Работнички доживеа елиминација во осминафиналето на Купот на Македонија откако загуби од Струга Трим Лум со 2-1. Тимот на Милан Илиевски на крајот... Read More0 85 години – ФК Работнички: Среќен роденден, Хероју од Дебар Маало! 04 Oct 2022Никола 85 години истрајност, желба, посветеност. Херојот од Дебар Маало се роди на денешен ден, 4. октомври, во далечната 1937 година. Во витрините стојат трофеи,... Read More0 Илиевски: Заслугата за триумфот во Штип е на фудбалерите 03 Oct 2022Никола Работнички оствари важен триумф (1-3) на гости против Брегалница во деветтото коло од Првата фудбалска лига.


коло: Работнички – Тиквеш (2-0)28 Aug 2022Работнички ги почна подготовките со новиот тренер Љупчо Марковски (ФОТО)25 Jun 2022Табела ПозЕкипаНПРИБ1Струга Трим Лум9810252Силекс8431153Шкендија8431154Тиквеш9414135Шкупи8332126Брегалница8323117Работнички8314108Македонија ЃП823399А. Пандев7214710Победа8116411Скопје81164 Резултати и Извештај 5 октомври, 2022 2-1 Струга Трим Лум - Работнички Види извештај 1 октомври, 2022 1-3 Брегалница - Работнички 17 септември, 2022 1-0 Работнички - Победа Најава 9 октомври, 2022 14:00 Скопје - Работнички Прв ТимСите играчи14Иво Јанакиевскисреден ред20Методи Максимоводбрана23Бојан Ивановсреден ред15Матеј АнгеловСреден ред2Рафаел Гоессреден ред10Марио Станковскинапад6Мартин Мисердовскиодбрана17Дин Аломеровиќодбрана99Александар Богданоскинапад7Крсте Велкоскинапаѓач19Димитриј Поповскиодбрана88Матеј Ѓурчиновскинапаѓач21Давид Љушеводбрана4Дејан Ѓуриќодбрана29Петар Јакимовголман4Фета Фетаисреден ред24Мухамед Елмассреден ред8Арменд АлимиИграч за врска18Марселин Гандо Биаланапад11Филип Бошковскиодбрана55Донарт Ибраиминапаѓач72Фати Исмаилиодбрана5Андреј Кировскиодбрана16Никола Манојловсреден редFacebook TwitterRead All Newshttps://twitter.

Натпреварот помеѓу Работнички и МЗТ Скопје нема да siamsportcoth

Кошаркарите на Работнички не сакаа да го продолжат натпреварот без навивачите кои по одлука на судиите мораа да ја напуштат

Спортска и пријателска атмосфера на натпреварот Работнички- ФенербахчеСКОПЈЕ (АА) - Спортска и пријателска атмосфера владее во ВИП арената на спорскиот центар Борис Трајковски во Скопје, каде се игра ревијалниот натпревар помеѓу кошаркарските клубови Работнички и Фенербахче, по повод јубилејот - 70 години од основањето на КК Работнички, јавува Anadolu Agency (AA). Пред самиот почеток на натпреварот, на познатиот македонски кошаркар Перо Антиќ, кој игра во редовите на турскиот кошаркарски клуб Фенербахче, од страна на Работнички му беше доделен дресот на овој клуб, каде што Антиќ ја започна својата кошаркарска кариера.

FCN-målscorer efter sent udligningsmål i Parken: Det føles fantastisk Highlights: Sent drama i Parken, da FCK smed føringen i overtiden Superliga Slukøret FCK-profil: Det føles som et nederlag Christian Sørensen var skuffet efter det ene point mod FCN, der føltes som et nederlag for mestrene. Overtidsscoring sikrer FCN point i Parken FCN kunne tage et point med fra Parken lørdag efter en dramatisk afslutning med Oliver Antman som helt. Tipsbladet zoomer her ind på Superliga-opgøret mellem FC København og FC Nordsjælland.

Tipsbladet. dk zoomer ind på kampen her. Bedst og værst: Flyvende hollænder stråler igen Tipsbladet. dk zoomer ind på kampen mellem Randers FC og AGF. Bedst og værst: Amatørfejl sender Lyngby ned Tipsbladet. dk zoomer ind på dramaet mellem Lyngby Boldklub og AC Horsens. Bedst og værst: Målfest og SL-overlevelse i Vejle Tipsbladet. dk zoomer ind på søndagens opgør mellem Vejle Boldklub og SønderjyskE i 3F Superligaen.

Во првиот дел на играта во редовите на Работнички влезе играчот Тодор Гечевски, кој долгогодишната кошаркарска кариера ја завршува токму вечерва на јубилејниот натпревар. И домашните и гостинските навивачи со аплауз го поздравија неговото влегување во игра. По првото полувреме од пријателскиот натпревар помеѓу Работнички и Фенербахче резултатот е 24: 48. Инаку, последен пат Работнички и Фенербахче играа во ФИБА Европа лигата, во сезоната 2004/2005 година. Тогаш турскиот тим славеше двапати. Во Скопје беше 79:67, а во Истанбул убедливи 109:60. На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

[[СПОРТ ВО ЖИВО!!]] Работнички Победа видео стриминг mfacebookcom swatcatofficial

Силекс Скопје пренос 21 август 2022 | Profile ПМФЛ: Работнички и Силекс го отвораат 5-колоСо натпреварот Работнички – Силекс видео стриминг од

Meget tyder på, at FC København henter en midtbanespiller ind til januar ifølge klubbens sportsdirektør. Ifølge Discovery-ekspert Kevin Stuhr Ellegaard er der absolut intet mærkeligt i, at Jacob Neestrup har valgt at sende... Mere Superliga Blogs Jan Carlsen Jan Carlsen er dommerobservatør og en af Europas mest velansete fortolkere af fodboldloven. Læs artiklen Nyt fra ligaerne: VM Landshold Premier League Primera Division Serie A Bundesliga Ligue 1 1. division Europa League Champions League LIVE: Stort Superliga-brag i Parken Nedtur: FCK-stjerne udgår skadet fra opvarmning - I min verden er han Superligaens bedste spiller FCK-profiler bænket mod FC Nordsjælland Neestrup: Skal nok sige når min grænse er nået Se tallene: FCK, FCM og Brøndby er historisk ringe SL-profil bekræfter: Var tæt på skifte til Italien BIF-ballademagere: Randers med særligt tiltag Fokus Bedst/værst: Lindstrøm med storkamp i FCM-nedtur Brøndby tog sig en 3-1-sejr over FC Midtjylland i det store brag søndag aften.

Тоа беше дебитантска победа за новиот шеф... Read More0 Работнички го освои Штип 01 Oct 2022Никола Работнички оствари важен триумф (1-3) на гости против Брегалница во деветтото коло од Првата фудбалска лига. Тимот реагираше извонредно по промената на тренерската... Read More0 ГалеријаМилан Илиевски и Баже Илијоски го презедоа тимот и го одржаа првиот тренинг (ФОТО)26 Sep 2022ПМФЛ – 5. коло: Македонија ЃП – Работнички (1-1)01 Sep 2022ПМФЛ – 4.

(((ПОТОК))) Струга Работнички натпреварите 21 август 2022 aisth AIS Play

Прва победа за РК СТРУГА: Работнички падна со пресврт во вториот дел! резултат 0-0 Натпреварот во скопска Автокоманда меѓу Скопје и Работнички заврши

om... ”Jeg skulle have scoret et eller to ”- Slukøret Claesson efter smidt sejr Lars Jacobsen og Neestrup i stor analyse af FCK's presspil: Når vi går h... ”Det var sateme en hård kamp” – Plads til smil hos Bidstrup og Villadsen trod... Könnyed sikerrel őrzi veretlenségét a Manchester City Hvor alvorlig er FC Københavns skadessituation? – ”Den er yderst kritisk” ”Du kan ikke være træt - det rum skal bare lukkes ned” – Neestrup kalder FCN-... "Det er uoverskueligt at kigge ind i" - Neestrup om skadesplaget FC...

Поради неопходна санација на теренот во Штип, следните два натпревари во Скопје и во ПрилепПоради неопходна итна санација на теренот на Градскиот стадион во Штип, следните два натпревари како домаќин во Првата македонска фудбалска лига, ФК Брегалница ќе ги игра во Скопје и во Прилеп. Санацијата и корекција на тревнатата подлога на стадионот во Штип е неопходна поради пропустите при поставувањето на теренот пред пет години. И покрај желбата за оддолжување на неопходните реконструкции, сепак истите се неопходни како теренот би бил максимално подготвен за натпреварот против Шкендија на 17.

Tv-oversigt. Fodbold på tvOversigt over kampe på tv Mest læste i dag: 1 Bombe: Utilpasset Schmeichel kan skifte til januar 2 Vild Schmeichel-nyhed: Det var jo slet ikke planen 3 Bedst og værst fra Parken: Det må bare ikke ske! 4 Rygtebørs: Guardiola jagter Bayern München-stjerne 5 - Målmandssituationen i FCK er en no-brainer 6 I bliver udnyttet groft af skruppelløse gamle mænd 7 Avis: Ronaldo har fået nok af 'stædig' Ten Hag 8 'PC' åbner for at hente topspiller til januar 9 Måber over dansk klub: Det har jeg aldrig set før 10 Legende ryster på hovedet over Eriksen-beslutning Se alle nyheder Seneste videoer Mere video Fra nedrykningstruet til mesterskabskandidat: Stort studie med Flemming P.

(((стриминг=))) Струга Работнички натпреварите 21 август goalcom ข่าว

Резултати: Борец – Брегалница 1:1 Скопје – Пелистер 1:0 Работнички – Тиквеш 2:1 ОХРИД ТОП ТИМ – РАБОТНИЧКИ во Струга (пријателски

СПОРТСКА САЛА „РАБОТНИЧКИ“ sporttrueidnet แท็ก

Во салата се играни квалификациските натпревари за пласман на кошаркарските репрезентации во финалето. Во Скопје во 1931 година почнало да се игра кошарка, а

(СТРИМИНГ##) Скопје Работнички натпреварите 9 октомври 2022

More actions
bottom of page