top of page

Profile

Join date: Sep 9, 2022

About

Нема веќе бесплатен стриминг: Прволигашите ќе бараат ФФМ да им плаќа за ТВ права! Одборот на фудбалските прволигаши, кој својата оснивачка седница ја имаше вчера, има намера целосно да ја преземе организацијата на натпреварите, а од ФФМ во иднина ќе побара и наплата за секој пренос што ќе оди на нејзината веб-страница.

((телевизија)) Силекс Академија Пандев натпреварите 27 август 2022 | Goar((телевизија)) Силекс Академија Пандев натпреварите 27 август 2022Шала: Верувам дека ако дадеме сè од себе, ќе славиме во Струмица 21 август 2022, 14:05 Екипата на Шкендија оди кај Академија Пандев со надеж дека ќе ја забележи втората победа во ПМФЛ. Тетовчани отворија со реми против Силекс, а потоа славеа против Скопје. Сега, следи гостување во Струмица кај секогаш незгодните „пандевци“.

ФФМ е должна на нас клубовите да ни плати за ТВ правата за натпреварите од Првата лига, како и од Купот. Нејзино е да си најде спонзори кои ќе ги рекламира во текот на преносите или пак ќе им наплаќа на гледачите за тоа што го гледаат, но ние треба да добиеме пари“, беше ставот на прволигашите на вчерашниот состанок.

ПМФЛ Шкендија Шала го најде лекот за Јовановски, Шкендија конечно ја победи Академија Пандев 21 август 2022, 18:46 Екипата на Шкендија ја запиша втората овосезонска победа во Првата македонска фудбалка лига (ПМФЛ) и од гостувањето кај Академија Пандев се враќа со три бода. По двете победи на струмичани и едно реми, тетовчани конечно слават во едно соочување со актуелниот вицешампион, а најзаслужен за тоа е офанзивецот Шала, кој во финишот од натпреварот го најде лекот за одличниот Јовановски и ги постави конечните 0-1. Додев на својот 100-ти настап во ПМФЛ даде ЕВРОГОЛ во Струмица! 7 август 2022, 19:10 Фудбалерите на Академија Пандев и Брегалница се судрија во првото коло на Првата македонска фудбалска лига.

Заковани се на дното, а не го почнаа најдобро ниту пролетниот дел од сезоната. Рушевиќ во 82. минута и Марјан Ристовски во 90. минута ги дадоа головите за Работнички. Македонија Ѓорче Петров со гол на Адем на 15 минути до крајот го победи Тиквеш со минимални 1-0. Немаше победник на дуелот меѓу Скопје и Борец, мечот заврши 1-1. Ѓорѓиев во 9. минута од пенал реализираше за 1-0 за велешкиот тим, Кировски во 15.

(((гледам телевизија!! ))) Академија Пандев Шкендија... 79 ќе го одигра својот следен натпревар на 2022/08/21 UTC, Academy Pandev втор пораз по оној со Силекс. Академија Пандев со оваа победа ја[[спорт тв<<<<]==] Шкендија Силекс пренос 14 август 2022 Работнички – Академија Пандев Борец – Шкендија Ренова – Вардар Струга Трим Лум – Шкупи Силекс – Македонија Ѓорче Петров 5 коло (14 септември, 15. Ѓорѓиоски: Брегалница ќе оди чекор по чекор, одиме во Струмица да се надигруваме 6 август 2022, 16:43 Екипата на Брегалница ќе гостува кај Академија Пандев во првото коло на ПМФЛ.

Шкупи го доби дербито со Академија Пандев - МИА siamsportcoth

Првите 11-мина за денешниот дуел против Академија Пандев . 13:00 http://tv .ffm .mk #ФКВардар Видео Стриминг од натпреварите од Прва и Втора . . . -

Академија Пандев е првиот македонски фудбалски клуб со mfacebookcom swatcatofficial

Сите квоти на MOZZART за натпреварите од Купот на Македонија >>> Шкендија, Шкупи и Академија Пандев фаворити за

минута домаќините останаа со фудбалер помалку откако Сенхор заработи втор жолт картон. Сепак, и покрај играта со фудбалер помалку, Адетунџи постигна уште еден гол, погоди во 77. минута за комплетен пресврт и победа на Шкупи од 2-1. Актуелниот шампион, Шкендија дојде до трите бода од дуелот со Струга Трим Лум победувајќи со 3-1. Елези во 11. минута донесе водство за тетовскиот тим од 1-0, а пред самиот крај на првиот дел Гури зголеми на 2-0. По седум минути игра во второто полувреме Китановски ја врати Струга во игра откако намали на 2-1, но во судиското продолжение од мечот Хасани постигна гол од пенал и ги постави конечните 3-1. Работнички со 2-0 го победи Пелистер во Битола, на зелените црно им се пишува.

Реми на Силекс и Академија Пандев за старт на 4. рунда во ПМФЛ (ВИДЕО) | ЕкипаСилекс и Академија Пандев одиграа нерешено 1-1 во Кратово во премиерниот натпревар од 4. коло во Првата македонска фудбалска лига. Кратовци до водство од 1-0 стигнаа во 37. минута со голот на Обадовиќ. Јанкулов одлично проби од десната страна и биеше кон голот на гостите, а по интервенцијата на голманот на струмичани Јовановски најдобро се снајде Обадовиќ кој го постигна третиот првенствен погодок сезонава. Гостите по шест минути успеаја да израмнат на 1-1 со феноменалниот гол на Велиновски. Во второто полувреме мируваа мрежите па на крајот двата тима си поделија по еден бод. <span data-mce-type="bookmark" style="display: inline-block; width: 0px; overflow: hidden; line-height: 0;" class="mce_SELRES_start"></span> ПМФЛ – 4.

Екипите ги склопија тимовите, фокусот е кон првиот натпревар, а оваа сезона ќе се натпреваруваат вкупно единаесет екипи поради откажувањето на Ренова. Делегирани судиите за првото коло од новата ПМФЛ-сезона 4 август 2022, 13:57 Фудбалската сезона во Македонија започнува овој викенд. Академија Пандев (Фудбал)ПМФЛ Силекс Академија Пандев Традицијата на страна на Силекс, „пандевци“ бараат излез од кризата 27 август 2022, 9:19 Екипите на Силекс и Академија денес ќе го отворат четвртото коло во Првата фудбалска лига во Македонија.

Во изминатите неколку сезони, натпреварите од Првата лига, дел од средбите од Втората лига, како и завршните средби од македонскиот Куп одеа во живо на веб-сајтот на ФФМ, па гледачите честопати остануваа дома за да ги гледаат своите миленици. Не дека посетата на стадионите е опадната поради ова, но клубовите инсистираат да бидат соодветно обесштетени за тие преноси. „Нема логика нешто што за секаде во светот се плаќаат грдни пари, ние да го даваме бесплатно.

Клубот од Штип претрпе доста промени ова лето, одработе успешни подготовки на кои запиша четири победи и две ремија, а сега е на ред сè тоа да го демонстрира и во првенството. ПМФЛ трансфери: Шкупи и Силекс најактивни, Ибраими и Велкоски најзвучни 6 август 2022, 7:55 Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) е подготвена за старт.

Тежок триумф на Шкупи против Академија Пандев, Шкендија подобра од Струга (ВИДЕО)Шкупи дојде до тешки три бода против Академија Пандев благодарение на Нигериецот Адетунџи кој постигна два гола. Академија Пандев дојде до водство со гол на Бојан Димовски уште во деветата минута од натпреварот. Шкупи во 28. минута успеа да го изедначи резултатот со гол на Адетунџи, а во 73.

Шкендија може да се радува – Радески е оној стариот! (m) aisth AIS Play

(((Спорт во живо<<<<))) Работнички Победа видео стриминг од натпреварите 17 Академија Пандев Шкендија 21 август 2022 | Profile - Lettuce Она што

(ОНЛАЈН**) Академија Пандев Шкупи видео стриминг од натпреварите 9 октомври 2022

More actions
bottom of page