top of page

Profile

Join date: Sep 9, 2022

About

Секуловски: На Шкендија нема ѝ биде лесно против Брегалница siamsportcoth


Шефот на стручниот штаб на ФК Брегалница Штип, Марјан Секуловски осврнувајќи се на двата претходни натпревари жали што е пропуштена можноста барем за уште

Но, сето тоа се остава зад себе и фокусот е на Шкендија. – Нè очекува тежок натпревар против актуелниот шампион. Јасно е дека Шкендија на секој натпревар е фаворит за бодовите. Сега дополнително мотивирани за победа доаѓаат во Штип по поразот од Ренова, но јасно е и дека воопшто нема да им биде лесно. Нема збор дека максимално го респектираме противникот, но доволно ги знаеме и сопствените квалитети кои верувам може да не одведат до позитивен резултат.

ФОТО: Убедлива победа за Брегалница против Кожуф на пријателскиот натпревар во ШтипФудбалерите на Брегалница ја запишаа и третата победа за време на летниот подготвителен период, славејќи со убедливи 4-0 (1-0) на пријателскиот натпревар против гевгелиски Кожуф кој се одигра на Градскиот стадион во Штип. Избраниците на Илчо Ѓорѓиоски до предност дојдоа уште во првото полувреме, а уште два погодоци беа постигнати во вториот дел. Најпрво погоди офанзивецот Милан Ѓокиќ, а потоа својот прв погодок во дресот на Брегалница го постигна и повратникот во тимот и засилување за новата сезона, младинскиот репрезентативец Иван Николов.

Фудбалер на Вардар бил повикан на разговор во СВР ШтипСкопјанец физички нападнал полицаецШтип, 20. август 2014 (ИНПРЕС) – На 17-ти овој месец во Штип, на градскиот стадион, по завршување на фудбалскиот натпревар кој се одиграл помеѓу... У 17 Македонија-ИталијаРепрезентацијата на Македонија до 17 години на 12 и 13 февруари ќе одигра два контролни натпревари против селекцијата на Италија. Првиот пријателски натпревар...

Секуловски: На Шкендија нема ѝ биде лесно против Брегалница во Штип - Слободен печатТренерот на ФК Брегалница, Марјан Секуловски/Фото: fkbregalnica. mk Брегалница ја очекува нов вистински предизвик на стартот од новата сезона во Првата македонска фудбалска лига. По дуелот со еден од најголемите конкуренти за титулата, екипата на Шкупи, и секогаш тешкото гостување против Скопје утре „сините“ во третото коло ги очекува пресметката со актуелниот шампион Шкендија. По двете ремија без голови, од Брегалница иако се свесни дека претстои повеќе од тежок меч и поради лошиот старт на Шкендија на сезоната која сега ќе бара „поправка“ посакуваат квалитетно издание и позитивен резултат. Шефот на стручниот штаб на ФК Брегалница Штип, Марјан Секуловски осврнувајќи се на двата претходни натпревари жали што е пропуштена можноста барем за уште два бода кои „сините“ ги заслужија.

[[[ТЕЛЕВИЗИЈА###]@]] Победа Брегалница Штип гледајте aisth AIS Play

Шкендија Македонија Ѓорче (((СПОРТ ТВ!! ))) Брегалница Штип Македонија Ѓорче Bregalnica Stip - FK Makedonija Gjorce Petrov » Live Score & Stream +

ПРВ ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР И ТОА ПРИЈАТЕЛСКИ НА МЛАДИНСКИ ЕКИПИ СЕ ОДИГРА ВЕЧЕРВА НА ГРАДСКИОТ СТАДИОН ВО ШТИП ПОД СВЕТЛАТА НА РЕФЛЕКТОРИТЕ- ИГРАА БРЕГАЛНИЦА И ШКЕНДИЈА! - Штипски асовиОвие два дена пријателски средби играат пионерските, кадетските и младинските екипи на Брегалница и Шкендија, екипи кои се членови на Супер лигата на Македонија. Таа почнува на 22 септември. Но, младите екипи се подготвуваат за новата сезона. Младите фудбалери на Брегалница беа и на подготовки во Пехчево. Сега тренираат во Штип, но играат и пријателски средби. Со Шкендија, Брегалница има коректна соработка.. Во двете екипи- Брегалница и Шкендија има неколку млади фудбалски таленти. Овие два дена одиграа средби во Тетово и Штип.

Во Тетово вчера играа децата родени 2004 и 2005 година. Шкендија победи во генерацијата деца родени 2004 година со 2-0, додека децата од Штип, родени 2005 година, беа поуспешни. Победија со 2-1, со двата гола на Душан Пачемски. Вечерва, во Штип, играа кадетите и младинците на Брегалница и Шкендија. Кадетите на Брегалница на фудбалското игралиште во Суитлакот ја победија Шкендија со 2-0, со головите на Дејан Михајлов и Јован Дојчинов.

Добро е нашите примери да ги следат и другите екипи. Со тоа ќе овозможиме, ќе дадеме наш прилог, на фудбалските терени да гледаме коректни игри, без инциденти…. “- ни изјави раководителот на пионерско младинските екипи на Брегалница, Борче Постолов. Вечерашниов дуел на младите фудбалски екипи е можеби досега единствен во Македонија кој е одигран под светлата на рефлекторите. Штип и првиот град кој ги пушти светлата на рефлекторите за младиуте фудбалски надежи на Брегалница и Шкендија.

Младите фудбалери на Шкендија ја победија Брегалниуца со 2-1. Единственииот гол за Брегалница го постигна од пенал Леон Цуцковски. Младите фудбалери на Брегалница и Шкендија играа под рефлектори на Градскиот стадион. Одлично се снајдоа и под светлата на рефлекторите. Иако сите средби беа пријателски, раководството на Брегалница пријатно изненади што дозволи на Градскиот стадион да играат младите под светлата на рефлекторите. Екипите прикажаа мошне добра игра. „Нашата соработка со Шкендија е одлична. Таа ќе продолжи и натаму.

((Денес!)) Тиквеш Брегалница Штип Директниот пренос goalcom ข่าว

коло од Третата фудбалска лига – Запад. Најубедлива екипа во оваа рунда беше Арсими, лидерот на… Нула во Струга и Струмица, Шкупи и Шкендија запишаа три

Шкендија се спаси во Битола, Брегалница ја совлада Академија ПандевСо одиграните шест натпревари во Првата македонска фудбалска лига се комплетираше петтото коло во нашиот фудбалски шампионат, по кое имаме нов лидер на табелата во тимот предводен од Гоце Седлоски. Шкупи го презема приматот на Академија Пандев која попладнево за првпат загуби во новата натпреварувачка сезона, додека чаирчани на домашен терен беа поуспешни од Скопје со убедливи 4:0. Од натпреварите во главниот град, навистина возбудливо беше во Ѓорче Петров каде Македонија го победи Борец со 3:2, натпревар на кој сите пет гола беа постигнати од двајца играчи.

[СТРИМИНГ] Тиквеш Македонија Ѓорче Петров sporttrueidnet แท็ก

Академија Пандев Шкендија 21 август 2022 | Profile - Lettuce Она што се случи во Штип, и поразот од 4:1 од Брегалница не смее да се

[[спорт во живо@]] Шкупи Силекс гледајте во - FluidMed mfacebookcom swatcatofficial

(БЕСПЛАТНО) Шкендија Силекс натпреварите 14 август Во живо преку интернет пренос 28 Трим Лум Љум · Силекс · Шкендија · Брегалница Штип · Шкупи ·

Брегалница Штип - Шкендија | 17 април 2022, 16:00 - Gol.mk admissionswuacth

Резултат во живо од Брегалница Штип - Шкендија на 17 април 2022, 16:00. FK Bregalnica Stip - FK Shkendija. Почеток на

Шкендија во Струга го пречекува Силекс, Брегалница во thansettakijcom

Шкендија во Струга го пречекува Силекс, Брегалница во Штип Свесни се во таборот на Брегалница дека следи уште еден тежок

((HD ВО ЖИВО>)) Шкендија Брегалница Штип натпреварите 9 октомври 2022

More actions
bottom of page